Untitled Document


PİRİNÇ (özgül ağırlık: 8,5)

Mimaride kapı kollarında, duş kapılarında, pencerelerde; yapıda kilit imalatında, otomotiv sektöründe termostat parçalarında; endüstride valf, sıhhi tesisat malzemelerinde aynı zamanda süs ve oyuncak sanayinde, saat parçaları , pil uçları, silah sanayi, benzin depoları ve armatür sanayinde kullanılır.

Pirinç mamuller çok iyi derecede aşınma direncine elektrik ve ısı iletkenliğine korozyon direncine sahiptir. Çok rahat işlenebilir. Soğuk şekil alma özelliğine sahiptir. Mükemmel derecede mukavemet gösterir metal kaplamak lehim ve kaynak için gayet uygun bir malzemedir.

Pirinç mamullerden MS58 çubuk lama altıköşe köşebent ince kangal teli türlerinde MS63 boru ve profil türlerinde MS70 levha ve şerit türlerinde üretilmektedir.

Pirinç bakır ve çinko karışımı bir malzemedir. Esas rengi kırmızıya yakın olan pirincin rengi ihtiva ettiği çinkonun oranına göre altın sarısına yaklaşmaktadır.%38 ve altında çinko oranı barındıran pirinçler alfa kategorisinde olup soğuk olarak işlenebilirler.%45 ve üzerinde çinko ihtiva eden beta kategorisindeki pirinçler soğuk olarak kolayca işlenemeyeceği için ya toz haline getirilerek işlenirler ya da sıcak işlem gerektirirler

 
 
 
 
   
 

Cumhuriyet Mahalle 221 Sokak No:53 Demirtaş Nahiyesi / BURSA

Tel : 0224 262 30 40     Fax : 0224 262 15 30