Untitled Document

PTFE (ÖZGÜL AĞIRLIK 2,1)

Molekül yapısındaki karbon ve flor atomlarının kuvvetli kimyasal bağları sebebiyle sahip olduğu mekanik özelliklerin diğer plastiklere göre üstün oluşu PTFE' nin pek çok kullanım alanında tercih edilmesine sebep olmuştur. -250 °C ile +250 °C arasında çalışma sıcaklığına sahip olan PTFE kimyasal maddelere, neme ve her türlü ortam şartına göre yüksek dayanım gösterir. Üstün elektrik izolasyonu, yapışmazlık ve yanmama özellikleri, en düşük statik ve dinamik sürtünme katsayısı PTFE' nin diğer katı cisimler arasında kullanılmasını cazip hale getiren unsurlardır. PTFE aşınmaya ve yük altında deformasyona karşı direnci arttırmak, termal genleşme katsayısını düşürmek, termal ve elektriksel iletkenlik özellikleri kazandırmak amacıyla kullanılır.

PTFE malzemeler saf karbonlu, bronzlu, cam elyaflı, takoz, çubuk, levha, karbonlu levha film, band, salmastra hortum yapışkanlı ve sade kumaş çeşitlerinden oluşmaktadır.

KULLANIM ALANLARI: Conta, keçe yapımında; burç, yatak, segmanlarda, kayar mesnetlerde, konveyör bantlarında, elektrik izolatörlerinde, sızdırmazlık malzemelerinde, yapışmayan yüzey uygulamalarında, vana ve bağlantı parçalarında, laboratuar malzemelerinde, hortum yapımlarında, kuru hareket yataklarında, köprü yataklarında, genleşme elemanları olarak kılıflı boru yapımında izolasyon folyosu olarak kullanılmaktadır.

 
 
   
 

Cumhuriyet Mahalle 221 Sokak No:53 Demirtaş Nahiyesi / BURSA

Tel : 0224 262 30 40     Fax : 0224 262 15 30